Šiltinimas termo putomis

Šiltinimas termo putomis tai pirmasis žingsnis, norint sutaupyti šildymui skirtas išlaidas. Dauguma Lietuvoje pastatytų namų yra su tuščiais oro tarpais sienose. Tokia sienos konstrukcija išmeta šilumą į lauką kaip kaminas. Sienose vykstanti cirkuliacija yra pagrindinis šilumos nuostolių šaltinis. Sienos šiltinimas iš išorės efektyvus tik tada, kai oro tarpas užpildytas termoizoliacine medžiaga tai yra apšiltintas sienų oro tarpas.

Kuo šiltinti sienų oro tarpą?

Lietuvoje sienų oro tarpus užpildyti yra siūloma trimis skirtingomis šiltinimo medžiagomis ir technologijomis: termoputomis, ekovata ir polistireno granulėmis. Iš šių išvardintų medžiagų vienintelės termoputos yra nebirios, todėl yra tinkamos vertikalaus oro tarpo sienose užpildymui. Sienų šiltinimas termoputomis – tai ne tik cirkuliacijos sustabdymas, tai ir sienos varžos padidinimas.

Kas yra termoputa?

Tai termoizoliacinė medžiaga, kuri skystu pavidalu įpurškiama į or tarpą po kelių minučių pavirsta į porėtą, vientisą termoizoliacijos sluoksnį. Ši medžiaga sukurta būtent oro tarpo šiltinimui, taigi yra nepakeičiama šiam tikslui.

Technologijos privalumai:

Izoliavus sienas termoputomis, kambariuose galima palaikyti norimą temperatūra mažiausiomis kuro sąnaudomis.  Jeigu nustosite kūrenti ar išjungsite šildymą, kambariai vės gerokai lėčiau, o iš ryto temperatūra bus nukritusi vos pora laipsnių. Be to:

Neradote tinkamo šiltinimo būdo?

UAB „Termoputa“ © 2021 Visos teisės saugomos.

Scroll to top