.

Šiltinimas termoputomis

Kodėl reikalingas oro tarpo užpildymas?

Apie tai kaip svarbu užpildyti sienų oro tarpus skaitykite plačiau.

Nuo ištisinės sienos konstrukcijos prie sienos su oro tarpu pereita, dėl šiluminių tiltelių minimizavimo. Ištisinė sienos konstrukcija nefektyvi tuo, kad šiluma ja keliauja beveik be pasipriešinimo. Sušilęs mūras tiesiogiai atiduoda šilumą į lauką. Nuostolius iš dalies mažindavo tik pats sienos storis. Realiai storos sienos prisideda tik prie didesnio šilumos akumuliavimo, kada pati siena prikaupia daugiau šilumos. Sienos su oro tarpu konstrukcija atrodė puikus sprendimas mažinant šilumos nuostolius, tačiau susidurta su kita problema. Įšilęs vidinis mūras atiduoda šilumą į oro tarpą, kur vyksta pastovi oro cirkuliacija, o viršslėgis pasišalina ties pakalimais sienos ir stogo jungtyse arba išsiskirsto stogo/palėpės konstrukcijose. Taip patiriami ne ką mažesni nuostoliai negu turint išsisinę sieną.

Prieš 30 ir daugiau metų buvo didžiulis šiluminės izoliacijos medžiagų stygius, tad sustabdyti nepageidaujamai cirkuliacijai oro tarpe buvo naudojamos birios medžiagos – keramzitas, šlakas, spaliai, durpės, perlitas ir t.t. Deja šios medžiagos arba turi nedidelę šiluminę varžą arba susėstą/sukrenta ir prisigeria drėgmės. Vėlgi, tokių namų problema nebuvo išspręsta iki galo.

UAB “Termoputa” turi išeitį. Tai oro tarpo užpildymas termoputomis. Termoputos užpildo visą oro tarpą ir sudaro ištisinė sluoksnį, be siūlių ir sujungimų, todėl nenusėsta ir nesukrenta. Termoputa neimli drėgmei ir leidžia sienoms kvėpuoti. Užpildymas temroputomis išsprendžia visas šias problemas.

 .