.

Šiltinimas termoputomis

Sienų konstrukcijos

Visas pastatų sienas galime suskirstyti į du tipus: tai vėdinamos ir nevėdinamos sienos.

Vėdinamos sienos – tai tokios, kai tarp šilumos izoliacijos ir apdailos sluoksnio yra oro tarpas į kurį patenka oras iš lauko ir tos sienos viršuje oras išeina į lauką. Tokiu būdu oras pastoviai juda ir siena vėdinasi.
Nevėdinamos sienos – kai nėra vėdinamo oro tarpo ir apdailos sluoksnis glaudžiai liečiasi su šilumos izoliacija.
Laikančioji sienos dalis abiem atvejais gali būti iš labai įvairių medžiagų: betono, įvairių plytų ar blokelių mūro, karkaso, medžio rąstų. Tačiau betoninę, mūrytą iš plytų ar blokelių ir medžio rąstų sieną reikia papildomai šiltinti. Priklausomai nuo konstrukcinės dalies varžos, turime apskaičiuoti, kiek papildomai reikia šiltinti izoliuojančiomis medžiagomis.

Vėdinami fasadai

Vėdinamų sienų konstrukcijose dažniausiai naudojame minkštas nedidelio tankio mineralinės vatos plokštes. Tokios plokštės turi turėti apsaugą nuo vėjo. Tam gali būti naudojamos specialios medžiagos, kurios turi būti laidžios vandens garams ir mažai laidžios orui, pavyzdžiui, apsaugai nuo vėjo skirtos specialios mineralinės vatos, gipso kartono plokštės bei plėvelinės medžiagos.

Nevėdinami fasadai

Nevėdinamos sienos, tai kai prie laikančios konstrukcijos (plytų ar blokelių mūro, gelžbetonio plokščių), šilumos izoliacija yra klijuojama arba tvirtinama mechaniškai, o apdailos sluoksnis glaudžiasi prie šilumos izoliacijos sluoksnio. Plačiai naudojamos yra tinkuojamos sienos, kai tinkas yra įrengiamas tiesiog ant šiltinimo medžiagos.

Tiems, kas nori tokiu būdu šiltinti savo pastatus, dar pora patarimų: pirmiausia išsirinkite tikrą sistemą, pasitikslinkite, ar ši sistema turi sertifikatus, ar ji atestuota toje šalyje, kuri tiekia visas jos sudedamąsias dalis. Tiktai pirkdami visą sistemą iš vienų rankų, jūs būsite užtikrinti, jog visos šios sistemos dalys puikiai atitiks viena kitą, o jų sąveika yra patikrinta ilgametės patirties. Sistemų tiekėjai gali rekomenduoti ir rangovus, kurie turi įgūdžių ir patirties šiltinant sienas tokiomis fasadų šiltinimo sistemomis. Tinkuotoms sienoms ant mineralinės vatos būtina naudoti garui laidžius tinkus, dažniausiai tai būna mineraliniai tinkai. Visais atvejais reikia konsultuotis su fasadų sistemų tiekėjais.

Straipsnis paimtas iš: Sienų konstrukcijos.