Naujienos 620Geg

Ventiliuojamas fasadas, ar „šlapias” fasadas?

          Dilema rinktis ventiliuojamą fasadą ar taip vadinamąjį „šlapią” fasadą. Kas pigiau, greičiau, ekonomiškiau, ilgaamžiškiau, gražiau ar kt. Šiomis dienomis pabrangus polistirolo medžiagoms, ir susidarius didelėms darbų eilėms, žmonės vis dažniau renkasi ventiliuojamo tipo fasadus. Žinoma priežastis ne vien tai, kad pabrango polistirolas, tačiau ir tai kad šiuo metu atsirado labai didelė pasiūla ventiliuojamo fasado apdirbime. Įvairios cemento plokštės, skardos lankstiniai, skalūno akmuo, medis, plastmasės kompozitas ir t.t. Spalvų ir raštų gama pagal jūsų norus tikrai gausi. Pačio ventiliuojamo fasado įrengimas nėra labai sudėtingas. Ant mūro sienos montuojamas karkasas, taipVentiliuojamas fasadas kad jis būtų atitrauktas nuo sienos bent kelis centimetrus. Tokiu būdų šiltinimo medžiaga pilnai padengia visą sieną, ir nesusidaro šalčio tilteliai. Karkasas įrengiamas tokiu atstumu nuo sienos kokiu storiu reikia atlikti šiltinimo darbus. Skirtingos medžiagos turi skirtingus šilumos koeficientus, tad čia jau yra individualu, ir reikia konsultuotis su specialistais.  Šiltinimui galima rinktis tiek birią pučiamą vatą, tiek atvirų ar uždarų porų poliuretano putas.

               Ventiliuojami fasadai atsirado ne taip ir senai, prieš maždaug 25 metus. Tuomet šiltinimui dažniausiai būdavo naudojama mineralinė vata (akmens vata), kurią tiesiog priklijuodavo, arba surišdavo su vielomis, kad nesukristu. Žinoma, naudojama tūrėjo būti speciali, priešvėjinė vata, tačiau šiuo metu, deja, bet labai dažnai šiltindami oro tarpus susiduriame su paprasta minkšta lakštine vata. Paprastai lakštinei vatai, kad ji sulaikytu vėją, ir kad kondensatas tūrėtų kaip nubėgti, turi būti naudojama priešvėjinė plėvelė, kurios tais laikais dar nebuvo, tad žmonės taip įsirenge namus šiomis dienomis jaučia, kaip pro sienas pučia vėjas, arba namai labai greitai atvėsta. Išeitis vienintelė, užpildyti esamą tuščią ertmę termoputomis, kadangi jokia kitokia medžiaga to padaryti nepavyks.

Ventiliuojamo fasado privalumai

  • Nesusidaro sąlygos drėgmei kondensuotis
  • Apsaugo sieną nuo tiesioginių saulės spindulių
  • Geresnė sienų garso izoliacija
  • Fasado apdaila lengvai keičiama, ilgaamžė, platus jo pasirinkimas
  • Drėgmė lengvai pasišalina, rasos taškas nesusidaro mūro sienoje
  • Lengvai prižiūrimas ir kt.

Detaleisnei informacijai apie įrengimą, bei šiltinimo būdus galite sužinoti pasiskambinę su mūsų specialistams. Patarsime dėl šiltinimo medžiagų, priešvėjinės plėvelės, ir kaip teisingai įsirengti karkasą.

UAB „Termoputa“ © 2021 Visos teisės saugomos.

Scroll to top