Be kategorijos 125BalOro tarpo šiltinimas termoputomis

Pagrindinis klausimas: kodėl reikia šiltinti oro tarpą?

Oro tarpų šiltinimas, tai nėra pramanas, jau yra įrodyta nauda ir efektas. Daugelis žmonių galvoja, kad jei oro tarpas yra paliktas reiškiasi jis ir yra reikalingas. Tačiau, čia yra klaidinga nuomonė. Naujai pastatytame name, kai dar mūro siūlės sandarios, nėra jokių sienų trūkimų, grežiotų skylių kiaurai fasadą yra didelė tikimybė, kad oras, oro tarpe stovės ir netūrės jokio judėjimo. Kitaip sakant bus sandaru. Tokiu atveju oro tarpas tikrai pasiteisintu, kadangi stovintis oras yra pati geriausiai sulaiko šilumą. Tačiau kai tik oras gauna judėjimą per nesandarias vietas, trūkusias sienas, įvairias skyles, nesandarumą prie murloto gaunasi kamino efektas. Visą jūsų namų šilumą tiesiog ištraukia ir išpučia lauk. Todėl būtina, privaloma prieš atliekant fasado šiltinimą, atlikti oro tarpų šiltinimą. O tai padaryti geriausiai yra su sandariomis, nebiriomis medžiagomis kaip pavyzdžiui termoputa arba injektuojamas poliuretanas.

Kodėl oro tarpas turi būti užpildytas su nebiriomis medžiagomis? Problemos su kuriomis susiduriama, kai sienų oro tarpe yra birios medžiagos:

 • oras nors ir lėčiau, bet cirkuliuoja tarp užpildo granulių ir pro nesandarumus pastogėje išeina į lauką;
 • daugeliui birių medžiagų sienoje reikia drėgmę izoliuojančios plėvelės, kurios į pastatyto namo sieną neįmanoma įdėti;
 • dauguma birių medžiagų sienoje suslūgsta ir viršuje lieka tuščias oro tarpas;
 • daugelio birių medžiagų drėgmės įgeriamumas yra per didelis, todėl pridrėkusios nuo išorinės šlapios sienų dalies jos praranda savo šilumines savybes;
 • sienos konstrukcija su oro tarpu ir biriomis medžiagomis viduje yra neefektyvi ir neišnaudoja savo šiluminių galimybių.

Oro tarpų šiltinimas galimas ir su biria vata. Tačiau tam reikia naudoti specialiai tam sukurtą vatą. Negalima pūsti bet kokios birios vatos.

Oro tarpo šiltinimas Oro tarpo šiltinimas termoputa

Dauguma senos statybos namų turi oro tarpus sienose, per kuriuos yra patiriami dideli šilumos nuostoliai. Kol oro tarpai yra tušti ir neapšiltinti, bet kokiu atveju nepadės namo šiltinimas nei iš vidaus, nei iš išorės, todėl pirmas uždavinys – oro tarpo šiltinimas.

Daugelis išsigąsta, kad norint šiltinti oro tarpą, reikia ardyti arba vidines sienos dalis arba išorinį fasadą. Laimei, mūsų naudojamos technologijos su įpurškimo sistema leidžia, kad būtų patiriami kuo mažesni sienų pažeidimai. Oro tarpo šiltinimas vyksta per sienoje išgęžtą nedidelę angą, kuri vėliau yra užtaisoma. Darbas atliekamas greitai, kokybiškai ir saugiai.

Oro tarpo šiltinimui galime pasiūlyti specialią birią vatą, poliuretano putas (termovatą) bei termoputas. Kurią medžiagą rinktis, priklauso nuo esamos individualios situacijos.

Termoputa.

Žiūrint iš techninės pusės, būtent termoputa yra nebiri, todėl puikiai tinka vertikalaus oro tarpo sienose užpildymui. Ši medžiaga sukurta būtent oro tarpo šiltinimui ir yra nepakeičiama bei plačiai naudojama. Dar viena teigiama savybė, kad ją galima naudoti net oro tarpuose, kuriuose anksčiau buvo kita šiltinimo medžiaga.

Oro tarpo šiltinimas, profesionalios šiltinimo paslaugosŠiltinimo termo putomis privalumai:

 • Puikus kainos ir kokybės santykis, gerokai pigesnė už kitas technologijas;
 • Šiltinant nepažeidžiamas fasadas;
 • Šiltinimas vyksta per 16 mm angą mūro siūlėse;
 • Skysta termoputa po kelių minučių pavirsta į porėtą, vientisą termoizoliacijos sluoksnį.
 • Užpildo visas ertmes bei mikro įtrūkimus, todėl padidėja viso namo sandarumas;
 • Tinka šiltinti net ant kitos, anksčiau naudotos medžiagos;
 • Puikiai laiko šilumą;
 • Termo puta atspari degimui, vabzdžiams bei graužikams.
Poliuretano putos

Poliuretano putos taip pat puiki ir patikima medžiaga oro tarpo šiltinimui, nes užpildomi visi tarpai, besiūlė technologija, kuri nebijo drėgmės, puikiai izoliuoja garsą, nesiveisia pelėsis ir graužikai, puikiai laiko šilumą. Poliuretano putos tinka visų tipų konstrukcijoms.

Biri vata oro tarpui.

Biri vata kaip ir aukščiau paminėtos medžiagos, taip pat naudojama oro tarpo šiltinimui. Ji labai gerai užpildo tarpus, nes pasižymi smulkiu plaušu, laikui bėgant nesusėda ir puikiai laiko šilumą.

Šiltinant oro tarpus rinkitės tik kokybiškas medžiagas ir technologijas, nes nekokybiškos medžiagos laikui bėgant suyra, gali pradėti veistis pelėsis, drėgmė, o namas praras didelius šilumos kiekius. Norint užsisakyti oro tarpo šiltinimo darbus ar pasikonsultuoti, galite kreiptis į kvalifikuotus specialistus, kurie jums tikrai padės.

UAB „Termoputa“ © 2021 Visos teisės saugomos.

Scroll to top